Політолог Петро Олещук

Прес-конференція Януковича є наслідком того, що українська ГПУ гралася останні кілька років у цікаву гру «Засуди Януковича, але не справді, а ніби і не засуди».

Весь «процес над Януковичем» – нескінченний потік свідків обвинувачення (!), які не мають відношення до процесу і лише виголошують політичні заяви. Ну, от що там нового і корисного для ЗАСУДЖЕННЯ ЯНУКОВИЧА сказав, приміром, той самий Порошенко?
Яку користь принесли допити Парубія і Турчинова, в яких ті лише «відбивалися» від адвокатів Януковича? І, будемо відвертими, не завжди переконливо.

Варто згадати лише тезу Авакова про те, як вони «шукали Януковича», аби «повернути його до Києва і примусити виконувати свої обов’язки».

Ми спостерігали перетворення процесу над Януковичем на процес проти «спадкоємців» Януковича, а також у процес про сумнівну роль перших осіб України під час російської окупації Криму. І так, саме завдяки процесу були актуалізовані тези про «переворот» та все тому подібне.

Хоча, загалом, ГПУ просто мала потурбуватися про віднайдення доказів (зокрема, того легендарного вже «листа Путіну»), і на їхній основі довести провину. Адже процес про КОНКРЕТНИЙ ФАКТ ДЕРЖЗРАДИ, а не про моральну чи політичну оцінку Януковича.

Відсутність вироків у всіх справах, що пов’язані з Януковичем, його «соратниками» та справами вбивств на «Майдані» загалом і сформувала ту ситуацію, в якій уже Янукович хоче когось «звинувачувати».

Найцікавіше, що свого часу саме необхідністю засудження Януковича (бодай і заочного) мотивували ухвалення змін до законодавства щодо процедури «заочного засудження».
Ну, і де це «заочне засудження»?

Не важко припустити, що буде казати Янукович. Те саме: снайпери, «третя сила» і т.д.

Але казати він це буде у тому числі і тому, що всі ці версії так само ніхто у нас не намагався системно спростувати.

Коротше кажучи, «досудилися Януковича до страусів».

Джерело: Петро Олещук