Політолог Петро Олещук

«Правильна революція»?

У контексті останніх подій у Вірменії в Москві спостерігається насправді тектонічний зсув ідеологічних падаригм. Від ультра-консервативної оцінки будь-яких «революцій» як інспірованих «зовнішнім ворогом» страшних заворушень до позитивної оцінки факту зміни влади у Єревані, що відбувся внаслідок вуличних протестів. «Вождь хунти» стає прем’єром і одразу вирушає «для звіту» до Путіна, і Путін з ним зустрічається, ручкається, позує перед камерами.

Але цікавим є навіть не це. Цікавим є те, що в надрах російського пропагандистського механізму запускається невидимий агрегат, який починає тиражувати та поширювати різноманітні «позитивні оцінки вірменської революції». Мовляв, новий вірменський лідер і міністрів звільнив, і корупцію поборов, і взагалі – веде Вірменію у позитивне та світле майбутнє.

Тобто, це вже формування ідеологеми, яку умовно можна назвати «гарна революція», і яка, очевидно, має бути чимось протилежним до «поганої революції» в Україні.

Це справді тектонічні зміни.

Чому раніше в Росії офіційно відкидали ідею будь-яких «революцій» на просторі екс-Союзу? Бо співставляли це із власною дійсністю та власними фобіями – фобіями «Московського Майдану».

Тепер, очевидно, ці фобії відходять на другий план.

І це «ж-ж-ж», мабуть, трапилося не просто так.

То чи не є це початком запуску технології «контрольованої революції» як механізму збереження та повторної легітимації правлячого російського класу та нової форми «операції спадкоємець» для Путіна?

Досвід, тим більше, є. Досить згадати «ГКЧП» та всі наступні події. До цього часу всі росіяни переконані, що то була революція. Але реально від неї постраждали лише кілька старих маразматиків, які заважали правлячому класу СРСР перейти від КОРИСТУВАННЯ збудованими за соціалізму заводами-параходами, до повної ВЛАСНОСТІ над ними.

Якщо ця гіпотеза відповідає дійсності, то нас очікуватимуть цікаві ідеологічні тансформації. «Дослідження» на тему «правильних, православних та скрєпних революцій». Вивчення досвіду Вірменії і т.д.

Джерело: Петро Олещук