Політолог Петро Олещук

Щотижня читаю чиїсь міркування на тему «коли Україна поверне Донецьк», «коли Україна поверне Крим». Ніколи. Так і запишіть. Ніколи не поверне.

Буде добре, якщо чогось іншого не втратить. Перш ніж ставити питання про «повернення», треба ставити питання про те, як «перепрошити свідомість» цілої країни.

Віра цілої країни у те, що нам хтось щось поверне – це віра у те, що злодій розчулиться і рано чи пізно поверне гаманець.

Донецьк, Луганськ, Крим – можна повернути одним способом – відвоювати. Ви готові воювати? Ви готові до жертв, які це супроводжуватиме? Ви готові, що ці жертви можуть бути марними, і ми так нічого і не повернемо? Ви готові платити за це?

Ні? Ну, то і не мрійте ні про що. Донецьк, Луганськ і Крим – це для нас як Виборґ для Фінляндії. Дай бог нам самим хоч трохи до фінів у плані економічного розвитку наблизитися, а «Виборґом» краще на забивати собі голову.Так, комусь від цієї істини буде неприємно. Так, хтось втратив там свою батьківщину – але хтось має сказати це їм рано чи пізно?

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ