Політолог Петро Олещук

Із початку війни я неодноразово торкався питання, що без чіткої фіксації воєнного стану ми опинимося у ситуації постійної юридичної шизофренії. Тоді це викликало жваві дискусії, до яких я повератися не хочу. Все вже перетравлено по 20 разів. Але факт лишається фактом. Коли війна не зафіксована ніде, і формально у нас «мир» з Росією, ситуації, коли ФСБшників мають просто відпустити – це норма.

Очевидно, що в умовах війни співробітник ворожої спецслужби, який незаконно перейшов кордон, не може бути ніким іншим, окрім як шпигуном або диверсантом.
Водночас в «мирних» умовах він – звичайний порушник режиму, що означає адміністративну відповідальність, не більше. Які претензії за таких умов висувати до суду, який просто чинить згідно із законом?

Подібної шизофренії у нас багато. Хтось може пояснити, чому в окупований Крим можна постачати одні товари і не можна інші? Чому в Росію можна їхати потягом, але не можна літаком? Де логіка у всьому цьому?

Ми нагородили такий город юридичних колізій, що їх вже навіть і неможливо виправити. Страшна «індіанська хитрість» – не називати війну війною, ще довго битиме по Україні.

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ