Політолог Петро Олещук

Ну, і ще про формат Волкер-Сурков. Як на мене, обговорювати вони можуть лише одне: умови «замороження» конфлікту на Сході України. І ось чому.

Після того як набуло чинності «санкційне законодавство», США не можуть запропонувати Росії нічого, що Росії потрібно. Тобто торгуватися з Кремлем фактично неможливо, бо відсутній предмет торгу. Адже торгуватися можна лише за взаємного бажання щось купити/продати. Те, що Росія хоче, США не дадуть.

З іншого боку, залякати РФ у США теж не вийде. Санкції, тиск та демарші на Кремль не діють. Єдиний аргумент, який справді сприймає Росія – збройна загроза. Ясно, що його США застосовувати не будуть. І в Кремлі це знають.

Коли «велика угода», про яку в Кремлі мріяли роками, зірвалася, мотивів до якихось дипломатичних вирішень у них більше немає. З іншого боку – і США у своїй дипломатії дуже обмежені.

Тому обговорювати можна лише або реалізацію Мінських домовленостей, або заморожування конфлікту.

Щодо Мінську. Очевидно, РФ хоче реалізувати його на своїх умовах. Тобто формально повернути «республіки» до складу України, але повністю їх контролювати. Не треба пояснювати, чому це є неприйнятним для іншої сторони. США можуть висувати ідею поетапної реінтеграції цих територій через вибори і миротворців, за зразком мирної інтеграції окремих районів Хорватії. На це вже не погодиться Росія. ОРДЛО для Росії – аргумент та військовий трофей, який немає сенсу віддавати просто так.

Тому реально перемовини можуть вестися про заморозку конфлікту. Це справді реалістично, бо сама Росія не дуже зацікавлена у продовженні активної стадії. Тиснути на Захід погрозами активізувати війну в Україні після ухвалення санкційного пакету просто немає сенсу. Думаю, Росія може змінити вектор своєї політики на спроби повернути Україну через політику та вибори, а не військовим шляхом.
З іншого боку, США теж можуть знайти аргументи, аби мотивувати Росію до заморозки конфлікту.

Підозрюю, що Сурков та Волкер деякий час обговорюватимуть питання виборів та реінтеграції, але там нічого не досягнуть, і зосередяться на заморозці.

Ну, а далі все буде в наших руках.

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ