Політолог Петро Олещук

Шановні! Ну от якби Путіну і справді була вигідна блокада ОРДЛО, то він би її сам і організував. Причому Сурков із цього зробив би колосальний інформаційний привід.

Спочатку Захєр та Кабан оголосили би «ультиматум про звільнення Донбасу», потім впровадили би «блокаду». Причому, якраз перед річною прес-конференцією Путіна, де він би «пожартував» у звичній для себе манері. Типу «украиннцы не хотели, чтобы их кормил Донбасс – пускай теперь их покормит ЕС». Зал – у захваті. Всі регочуть. «Вата» – у захопленні.

Путін «блокував» би у прямому ефірі «Лайф-ньюз». А Соловйов та Кисельов би це коментували. Лавров підвищив би ставки та висунув нові вимоги. Мовляв, «мешканці Донбасу вже не захочуть жити в Україні. Треба їх умовляти репараціями».

Коротше кажучи, блокада – вигідний інформаційний привід. Чому на ньому піариться Парасюк, а не Путін? Чому Путін віддав невідомо-кому таку чудову тему?

Відповідь очевидна. Не потрібна Путіну ця блокада. Звісно, історія про те, як «Цар покарав хохлів» виглядає привабливо і цікаво, але все ж – занадто дорога. Бо Путін розумів: реалізують цю «тему» – і весь цирк на кінній тязі під назвою ОРДЛО переходить повністю на його фінансування.

Загалом, ідеологія війни Росії проти українців проста. Воювати мають українці, і воювати за українські ж гроші. Першопочатково Москва витратила забагато часу, аби за участю всіляких «гіркіних» сформувати «армію Новоросії». Хоча, зрештою, у серпні 2014 року довелося кидати у бій свої власні збройні сили. І так – у всьому.

Кремлю вигідно, аби у війні з Україною безпосередній їх фронт фінансувала сама ж Україна.

Таким чином, вони будували в ОРДЛО власний «совковий рай»: робота для працюючих, можливість «заробити» в якості бойовика, дві пенсії та копійчані тарифи. Це – російська «альтернатива» руху України на Захід. Буде блокада – буде соціальна криза. Доведеться її вирішувати самим. Фінансувати, налагоджувати бодай якусь економіку. Підтримувати цю «богодєльню». Відповідно, основний план теж треба змінювати.

Наскільки я розумію, основний план був такий поки що: тягнемо час та ведемо війну у нинішньому форматі, поки політична ситуація в Києві не зміниться, і можна буде втягнути Україну в СРСР-2. Але для цього треба, щоби саме ОРДЛО було готове у будь-яку мить приєднатися до «УРСР-2», зберігало економіку та економічні відносини, знаходилося на самозабезпеченні.

Якщо ситуацію не переломлять, то доведеться вводити в дію якійсь «План Б».

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ