Політолог Петро Олещук

Нардеп С.Лещенко написав за межами України статтю, у якій попереджає про загрози скасування безвізового режиму проти України, якщо президент Порошенко буде «згортати реформи». Скрізь це розлетілося як «вимога Лещенка скасувати «безвіз». Так і війде в історію.

Чесно кажучи, я думав, що віра у «всесильний та мудрий Захід», який може розв’язувати всі проблеми, померла в Україні десь до 2015 року. Ну, може, існує у якихось «заповідниках» типу «Пономарятника», але це не є менйстрімом.

Віра, що «Захід примусить Порошенка реформувати Україну» не виглядає підтвердженою фактами. Він вже «зупинив Януковича», коли той розганяв маховик репресій, а потім перейшов до політичних вбивств. Він «зупинив Путіна» і т.д.

Щодо «безвізу». Якщо ЄС його скасує після публікації Лещенка – Порошенко буде танцювати на столі та жбурлятися «шоколапками». Бо тема «безвізу» для нього вже себе вичерпала. На ній вже важко заробляти бали. А от тема «зрадофіли позбавили нас шматочка європейського щастя» – це вже майже «бінго».

Якщо завтра нас позбавлять «безвізу» – основна маса українців цього не помітить, але ті, хто помітить, будуть ненавидіти зовсім не Порошенка, а саме Лещенка. Бо він перший заговорив ПРО СКАСУВАННЯ. А в політиці – хто перший заговорив, той і «винуватий».

Коротше, думаю опозиціонерам треба змінювати підходи та риторику. Інакше вони лише стверджують режим, який у нас сформувався. Жоден Брюссель і навіть Вашинґтон не приведуть нам за «ручку» правильних лідерів і не зроблять все за нас.
І тим більше дивно очікувати, що обіцянка «скасувати безвіз» якось вплине на Порошенка. Він сам ним користуватися не буде, а з точки піару він використав той безвіз «по повній програмі».

Джерело: Петро Олещук