Політолог Петро Олещук

Сьогодні, коли світ учергове стоїть на межі чергової серйозної загрози із непрогнозованими результатами – війни у Кореї, всі мають переосмислити відомий кожному українцеві документ – «Будапештський меморандум».

Очевидно, коли він був підписаний, автори із США раділи. «Розвели» тубільців, виміняли ядерний арсенал в обмін на «гарантії», які нічого не вартують, і які не треба виконувати.

Але, зрештою, всі запам’ятали цей документ. І саме так, що США та низка інших держав гарантували безпеку України в обмін на ядерний арсенал. І нехай механізмів там не було, але все одно – мова йшла про ядерну зброю. Після того, як Росія почала рвати Україну і ніхто не зміг і не захотів щось із цим робити – всім стало зрозуміло: єдина гарантія безпеки – ядерна зброя.

Можливі майбутні жертви на Корейському півострові, а також у десятках інших зройних конфліктах, що будуть досить скоро – вони на сумлінні тих, хто «розвів» українців понад 20 років тому. Тоді це видавалося «чудовим дипломатичним рішенням», але подібна «дипломатія» принесла світу набагато більше шкоди, ніж удавана «безпека» від позбавлення ядерної зброї України.

Джерело: Петро Олещук

2 КОМЕНТАРІ

  1. Він пише все правильно, з точки зору великої глобальної політики, а Росія просто скористалась ситуацією ( політичною імпотентністю та безвідповідальністю “заходу”) на свою користь. Проаналізувавши поведінку заходу на поведінку Росії начинаючи з Нагірного Карабаху, Придністровя, Осетії, Абхазії.

  2. А параша звичайно ні при чому, поставляючі своїй маріонетці технології. Лікуватись Олещуку треба і то негайно.

Comments are closed.