19 липня людей не пускали до кулуарів міськради

19 липня у Київраді відбулось голосування за «свободівський» проект рішення щодо заборони підвищення тарифів у комунальному транспорті столиці. Людей в кулуари міськради не пропускали підрозділи нового «Беркуту». Про це у Фейсбуці повідомив депутат від ВО «Свобода» Прохор Антоненко.

«Закон України про відкритість і гласність сесій місцевих рад для влади і поліції пусте місце», – написав він.

Також Антоненко повідомив, що більшість в Київраді не підтримала скасування розпорядження мера Віталія Кличка щодо підвищення тарифів на проїзд в громадському транспорті.

«Депутати з кількох спроб так і не спромоглися підтримати проект рішення фракції ВО «Свобода» про скасування розпорядження мера про підняття ВДВІЧІ вартості проїзду та заборони підвищувати тарифи на проїзд до впровадження електронного квитка і проведення публічного, незалежного аудиту метрополітену та «Київпастрансу». Тепер кожен киянин може побачити, хто за людей, а хто за збільшення збору чорного налу в кишеню чиновників», – наголосив Прохор Антоненко.

Раніше депутат-«свободівець» Юрій Сиротюк пообіцяв, що через відмову скасувати корупційні тарифи політсила готуватиме позов до суду та організовуватиме публічні акції.

Нагадаємо, з 14 липня у столиці набули  чинності нові тарифи на проїзд – разова поїздка в метро і наземному комунальному транспортні тепер обходиться киянам і гостям міста у 8 гривень.

13 липня в підземці утворились довжелезні черги – мешканці купували проїздні та поповнювали безконтактні картки, щоби їздити за старими тарифами хоча б деякий час.

12 липня кияни прийшли під стіни Київради на Хрещатику, 36, щоби висловити своє обурення міській владі через необґрунтоване підвищення ціни на проїзд у комунальному транспорті столиці до 8 гривень. Водночас мер Києва Віталій Кличко зігнав на акцію бюджетників метрополітену на противагу протестуючим. У четвер у Київраді сталося кілька бійок.

Попри обурення киян у Київраді 12 липня так і не відбулося голосування за «свободівський» проект рішення про заборону підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті столиці.