Через дії зловмисників державі завдано збитків на суму понад 240 мільйонів гривень

На Полтавщині співробітники Служби безпеки України блокували незаконну розробку надр на території держпідприємства на сотні мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

З’ясувалось, що корисні копалини видобували на території держпідприємства, що призводило до виснаження земельних ресурсів.

«Оперативники спецслужби встановили, що директор непрацюючого державного сільгосппідприємства уклав фіктивний договір з комерсантами нібито на виконання робіт із розчищення земельної ділянки загальною площею майже шість гектарів», – йдеться у повідомленні.

Насправді ділки незаконно без отримання спеціальних дозволів зняли родючий шар ґрунту та видобували на території держпідприємства суглинок. Надалі корисні копалини нелегально реалізувалися компаніям, які спеціалізувались на будівництві та реконструкції автошляхів.

За висновком профільних експертів, через дії зловмисників державі завдано збитків на суму понад 240 мільйонів гривень.

За матеріалами СБ України Нацполіцією розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 та ст. 1 ст. 240 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки та відшкодування державі завданих зловмисниками збитків.