До металевої огорожі перед будівлею ВР на площі Конституції активісти закріпили плакат із написом «Сезон полювання на активістів відкрито»

19 березня під стінами Верховної Ради близько двох дестяків правозахисників зібрались на акцію під назвою «Активісти – не мішені».  Вони вимагали скасувати е-декларування. Про це повідомляє Укрінформ.

Учасники акції вдягнули на себе величезні мішені. У такий спосіб вони вирішили наочно продемонструвати, що після запровадження електронного декларування активісти стають мішенями для влади.

До металевої огорожі перед будівлею ВР на площі Конституції активісти закріпили плакат із написом «Сезон полювання на активістів відкрито» та символічним зображенням мішені. Крім того, учасники акції тримали у руках плакати із закликами на зразок «Декларування активістів – перший крок до диктатури».

Нагадаємо, обов’язкове е-декларування для громадських організацій, що здійснюють антикорупційну діяльність, було ухвалене Верховною Радою 23 березня 2017 року. Депутати внесли зміни до закону «Про запобігання корупції» чим зобов’язали подавати електронні декларації не лише держслужбовців, а й громадських активістів та громадян, які «залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції». Проект цього закону вніс президент Петро Порошенко 14 березня 2017 року.

8 липня 2017 року Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування е-декларування для антикорупційних громадських активістів. Зокрема, це проекти законів № 6674 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги» та № 6675 – про внесення відповідних змін до Податкового кодексу.