Порошенко повідомив, що Україна посилила контроль на всіх ділянках державного кордону

Білорусько-російські військові навчання «Захід-2017» є підготовкою до масштабної війни. Пре це заявив президент Петро Порошенко під час щорічного послання до Верховної Ради 7 вересня, передає Українська правда.

«Нема поки що жодних ознак, аби Москва була готова відступити з Донбасу чи піти з Криму. А от доказів її підготовки до наступальної війни континентального масштабу дедалі більше», – сказав глава держави.

Серед прикладів підготовки до війни він назвав російсько-білоруські навчання «Захід 2017»: «Під виглядом стратегічних командно-штабних навчань не виключається створення нових ударних угрупувань російських військ для вторгнення на територію України. Сім тисяч платформ із солдатами та технікою наблизилися та наближаються до наших кордонів. І немає жодних гарантій, що по завершенню маневрів це все повернеться в Росію».

Порошенко додав, що саме через це Україна посилила контроль на всіх ділянках державного кордону.

Глава держави нагадав, що у 2014 році під прикриттям нібито забезпечення безпеки Олімпіади в Сочі Росія розгорнула угрупування для проведення спецоперації з захоплення Криму, а в липні 2001 року після проведення навчань «Кавказ-2008» російські війська замість того, щоби повернутися у пункти постійної дислокації, напали на Грузію.

«Теперішні навчання, які триватимуть аж два місяці, набагато значно масштабніші. Очевидно, Кремль перевіряє, наскільки готові до великої війни із Заходом не лише російські збройні сили, але і вся Російська держава», – наголосив Порошенко.

Він також процитував слова американського сенатора Джона Маккейна: «Росія є більшою загрозою, ніж терористичні угрупування ісламської держави. У тих немає військових можливостей, технологій та прагнення правити світом. А у Росії є».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ