Ґембл визнав себе винним у десяти злочинах

15-річний британський підліток отримав доступ до планів розвідувальних операцій США в Афганістані та Ірані, прикидаючись очільником ЦРУ. Про це повідомляє The Telegraph.

Кейн Ґембл просто зі своєї спальні у Лестерширі, використовуючи «соціальну інженерію» (метод, завдяки якому, маніпулюючи людьми, можна отримати потрібні дані), отримав доступ до особистих і робочих облікових записів керівників деяких із розвідувальних установ США.

Хлопець переконав працівників, які обробляють виклики в одній з інтернет-компаній, що він є Джоном Бреннаном (на той час директор ЦРУ), щоб отримати доступ до його комп’ютерів, а також до служби підтримки ФБР, вдаючи з себе заступника директора Марка Джуліано.

На слуханнях у лондонському суді стало відомо, що тоді 15-річний Ґембл, якому вже виповнилося 18, знущався зі своїх жертв в Інтернеті, оприлюднюючи особисту інформацію, атакуючи їх дзвінками та повідомленнями, завантажуючи порнографію на їхні комп’ютери та контролюючи їхні айпади і телеекрани.

Він також опублікував конфіденційну інформацію у Twitter і WikiLeaks, публікуючи, наприклад, хештеґ #freePalestine, та заявляючи, що уряд США «убиває невинних людей».

8 місяців хаосу, спричиненого підлітком, завершилися у лютому 2016 року після того, як він протягом декількох днів отримав доступ до мережі Департаменту юстиції США, зокрема до даних 20 000 співробітників ФБР та справи про вибух нафтової платформи Deepwater Horizon.

Ґембл визнав себе винним у десяти злочинах згідно з законом про неправомірне використання комп’ютерних технологій. Однак дату ухвалення вироку поки не встановлено.

Медичні експерти зі сторони захисту стверджують, що підліток має аутичний розлад.

Читайте: Із ЦРУ звільнили лабрадора за профнепридатність