cigane2801
Жителі Лощинівки вимагали виселити представників ромської національності з їхнього села

Суд заарештував на два місяці підозрюваного у зґвалтуванні та вбивстві дівчинки в селі Лощинівка, що на Одещині. Про це повідомив Укрінформ з посиланням на речницю прокуратури Одеської області Інну Вербу.

«Суд розглянув докази, надані представниками слідства та захисту підсудного, і задовольнив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб щодо 21-річного підсудного, підозрюваного у зґвалтуванні та вбивстві неповнолітньої мешканки села Лощинівка Ізмаїльського району», – зазначила Верба.

Слідство інкримінує підсудному скоєння злочину, передбаченого п. 2 і 10 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство малолітньої дитини, поєднане зі зґвалтуванням і насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, житель села Лощинівка виявив в одному з будинків тіло дівчинки 2007 р.н. з явними ознаками насильницької смерті. За підозрою у вбивстві затримали 20-річного рома.

Жителі Лощинівки, у свою чергу, просили владу допомогти вирішити питання з виселенням представників ромської національності з їхнього села.

Спершу голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Валентина Стойкова заявила про досягнення домовленості з ромами про їхній переїзд із Лощинівки. Згодом стало відомо, що переїзд скасували.

Водночас ромські організації України звернулись до глави МВС Арсена Авакова із проханням втрутитись у ситуацію з примусовим виселенням ромів. Відповідне офіційне звернення підписав керівник коаліції ромських організацій України «Стратегія 2020» Володимир Кондур.

У листі, зокрема, йдеться: «Жителі села Лощинівка протиправно розгромили і розбили будинки, в яких живуть циганські родини, а самі роми були змушені тікати зі села…».

Кондур звинуватив місцеву владу і поліцію у бездіяльності й наголосив, що місцева влада повсюдно порушує права ромів.