Кабмін видав підвищення пенсій за неймовірний успіх реформ, однак насправді це технічний перерахунок

Гучні заяви Кабінету Міністрів про те, що уряд знайшов 11 мільярдів гривень для підвищення пенсій з 1 жовтня, не зовсім коректні. Насправді це просто планове підвищення мінімальних пенсій на 10%, закладене в Держбюджеті на 2017 рік. Однак у середньому ріст пенсій складе 5-6%, а мінімальна пенсія стане більшою на 130 гривень. Про ці та інші підводні камені заяви КМУ розповів колишній міністр економіки Володимир Лановий у коментарі 24.

Екс-міністр запевнив, що уряду насправді не потрібно нічого шукати, щоб підвищити пенсії. Однак, додав він, є питання до джерела для підвищення виплат пенсіонерам. В цьому випадку Кабмін використає надходження з єдиного соціального внеску (ЄСВ), які зросли після підвищення зарплат.

За словами Ланового, потрібно знайти інші джерела надходжень до Пенсійного фонду. Зокрема, у розвинутих країнах для наповнення пенсійного фонду використовуються сталі високоприбуткові джерела, такі як продаж нафти і газу, видобуток дорогоцінних каменів тощо. Або, наприклад, рента на земельні ділянки, як у Великій Британії.

«Крім того, треба піднімати виробництво. Тоді фонди зарплати будуть збільшуватися реально, а не так, як уряд фактично накручує це штучно. Це в результаті призводить до високої інфляції. До кінця 2017 року інфляція може скласти 15-17%, що в три рази перекриє підвищення пенсій. Тобто знову матимемо зниження реального рівня життя пенсіонерів», – підкреслив експерт.

Крім того, він запевнив, що «осучаснення» пенсій, яке Кабмін позиціонує як величезний успіх, – насправді технічний перерахунок тим громадянам, які вийшли на пенсію тоді, коли рівень зарплат, ціни і інфляція були іншими.

Читайте: Володимир Лановий: Олігархічний лад не володіє потенціалом, щоби вийти з кризи

1 КОМЕНТАР

  1. Дайте телятку народитися , бо виходить як в прислів*ї – телятко , ще в гузні , а дурень вже з налигачем стоїть .

Comments are closed.