катер «Буревісник»
В Одесі затонув катер «Буревісник»

Улюблена яхта колишнього Генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва пішла на дно в Одесі. Йдеться про катер «Буревісник», який затонув у Практичній гавані, передає УНІАН.

«Дійсно, він колись був особистої яхтою генсека ЦК КПРС Леоніда Брежнєва», – сказали в порту й уточнили, що судно затонуло після багатьох років стоянки.

За словами капітана-директора (на громадських засадах) благодійного фонду «Золотої історії та відродження флоту Чорного моря «Буревісник» Валерія Ільєнкова, теплохід був побудований в 1961 році на судноверфі в Ленінграді для Військово-морських сил як катер зв’язку.

«Згодом катер переробили під перевезення VIP-персон. Він став дуже непоганою яхтою. На цьому судні любив кататися – і часто це робив – генсек ЦК КПРС Брежнєв», – зазначив Ільєнков.

За словами військового історика Віктора Томіна, «Буревісник» мав відмінні технічні характеристики. Два дизеля типу «Зірка» по 4 тис. кінських сил кожен дозволяли йому розвивати швидкість в 37 вузлів (майже 70 кілометрів на годину). Корпус катера виготовлений з тришарової деревини. На ньому була встановлена одна з найнадійніших радіостанцій – «Рейд-1».

За деякими даними, в 1995 році катер купив якийсь одеський бізнесмен, але повернути його в робочий стан не зміг і був змушений перепродати. З того часу «корабель-пам’ятник» просто гнив в Практичній гавані. Передбачається, що це і стало основною причиною його затоплення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ