10 лютого 2011 року папа Бенедикт XVI прийняв відставку Любомира Гузара з поста верховного архієпископа УГКЦ

На 85-му році життя помер глава Української греко-католицької церкви 2005-2011 років Блаженніший Любомир Гузар. Про це пише Українська правда.

Коли йому було одинадцять, Західну Україну захопили комуністи і родина виїхала до Зальцбурґа, а згодом – до США. У Штаті Коннектикут він закінчив духовну семінарію. У зрілі роки працював викладачем у Римі, написав дисертацію про Митрополита Шептицького. 1993-го року вже в ранзі кардинала Гузар повернувся до України.

Після смерті 14 грудня 2000 року верховного архієпископа Мирослава Іоанна Любачівського Синод Української греко-католицької церкви вибрав 25 січня 2001 року єпископа Любомира Гузара новим предстоятелем.

На наступний день, 26 січня 2001 року, в Соборі св. Юра у Львові відбулася інтронізація нового верховного архієпископа, одразу ж після якої папський нунцій інформував, що Іоанн Павло II не тільки підтверджує такий вибір синоду, а й надає новоінтронізованому верховному архієпископу титул кардинала.

У 2002 році верховний архієпископ Любомир освятив наріжний камінь свого Патріаршого собору в Києві.

10 лютого 2011 року папа Бенедикт XVI прийняв відставку Любомира Гузара з поста верховного архієпископа УГКЦ. Керування церквою перейшло до Святослава Шевчука.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ