Лєв Дуров
Лєв Дуров

Відомий актор, народний артист СРСР Лєв Дуров помер у Москві 20 серпня на 84-му році життя. Про це повідомляє РІА Новості.

Російський актор, режисер, народний артист СРСР Лєв Костянтинович Дуров народився 23 грудня 1931 року в Москві. Сім’я Дурових належить до знаменитої династії російських циркових артистів – актор був внучатим племінником знаменитих циркових артистів Анатолія та Владіміра Дурових. Однак батьки Льва Костянтиновича не були пов’язані з цирком: батько працював у «Союзвзривпромі», мати – у військово-історичному архіві.

У шкільні роки Лєв Дуров займався в драматичній студії у Палаці піонерів Бауманского району Москви. У 1954 році після закінчення школи-студії МХАТ його прийняли в трупу Центрального дитячого театру, 1963-го року разом з режисером Анатолієм Ефросом перейшов в театр імені Ленінського комсомолу. У 1967 році Дуров почав службу в Московському драматичному театрі на Малій Бронній, де працював до останнього часу.

Серед робіт Льва Дурова – численні ролі у виставах за творами драматургів ХХ століття, а також галерея ролей у постановках класичних авторів: Яго в «Отелло», Тібальд в «Ромео і Джульєтті» Шекспіра, Жевакін в «Одруженні», Ноздрьов в «Дорозі» за твором «Мертві душі» Гоголя, Чєбутикін в «Трьох сестрах» Чєхова, Сґанарель в «Дон Жуані» Мольєра. Критики, оцінюючи роботу Дурова над сценічними образами, називали його трагічним клоуном.

У кіно Лев Дуров почав зніматися в 1954 році й зіграв понад 160 ролей. Всенародну популярність акторові принесли роботи у фільмах «Не бійся, я з тобою», «Я крокую по Москві», «Сімнадцять миттєвостей весни», «Москва – Кассіопея», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Велика перерва», а також «Озброєний і дуже небезпечний».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ