10 березня в Ефіопії розбився пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії Ethiopian Airlines

Після авіакатастрофи в Ефіопії світові авіакомпанії масово відмовляються від експлуатації Boeing 737 MAX 8 і Boeing 737 MAX 9. Зокрема, Євросоюз призупинив експлуатацію і закрив для них свій повітряний простір. Так само вчинила і Швейцарія. Про це повідомляє 112 Україна з посиланням на Reuters.

Водночас Федеральне управління авіації США заявило, що вважає новітні моделі Boeing 737 MAX придатними для комерційних польотів.

За даними авіаційної влади США, деякі звіти вказують на схожість між аварією Boeing 737 MAX в Ефіопії й Індонезії, однак робити висновки зарано. Водночас виробника зобов’яжуть модернізувати ці моделі – внести зміни в конструкцію літака й оновити програмне забезпечення.

Зараз у США експлуатують 74 літаки Boeing 737 MAX, в інших країнах – 387.

Політ над своєю територією проблемних машин вже заборонили Австралія, Велика Британія, Бермудські острови, Кувейт, Фіджі, Китай, Фіджі, Монголія, Сінґапур, Нова Зеландія, Туреччина, ОАЕ, Казахстан. Вагаються Малайзія та країни Південної Америки.

10 березня в Ефіопії розбився пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що виконував рейс до Найробі (Кенія). Загинули громадяни понад 30 країн, зокрема і 19 співробітників ООН. Двоє пасажирів авіакомпанії Ethiopian Airlines дивом врятувалися від загибелі. Загалом на облаву літака авіакомпанії Ethiopian Airlines перебували 157 осіб.