Очільник Бюро комплексного аналізу та програмування, експерт у галузі енергетики Сергій Дяченко

26 квітня Україна відзначає сумну річницю трагедії на ЧАЕС. Про те, чи стала вітчизняна атомна енергетика безпечнішою за понад 30 років після Чорнобильської катастрофи – у коментарі виданню InfA розповів керівник Бюро комплексного аналізу та програмування, експерт у галузі енергетики Сергій Дяченко.

«Безумовно, за цей час українська атомна енергетика стала безпечнішою. Було дві хвилі підвищення відповідних вимог: після Чорнобильської катастрофи дуже відчутно були змінені норми щодо посилення безпеки, і після трагедії на Фукусімі теж були впроваджені додаткові заходи», – зазначив експерт.

Втім, у майбутньому атомна енергетика може стати майже абсолютно безпечною, оскільки уже нині є атомні енергоблоки, що працюють на швидких нейтронах. «Що найцікавіше, на цих технологіях у якості палива можна буде використовувати відходи наших енергоблоків», – підкреслив Дяченко.

Він підкреслив, що перед атомною енергетикою на рубежі 2025-2030 років відкриються нові перспективи в контексті фактичного початку ери електротранспорту. «Тобто буде здійснено масовий перехід на електрику, причому це торкатиметься не тільки легкового, а і вантажного та пасажирського транспорту. Це різко підвищить попит на електроенергію, на генерацію», – пояснив експерт, додавши, що це означатиме серйозний поштовх і для атомної, і для відновлювальної енергетики».

«За моїм прогнозом, атомна генерація нового покоління почне розвиватися з 2030, тобто фактично з переходу на електропривод», – резюмував експерт.