Акціонер латвійського Norvik Banka Грігорій Гусєльніков заявив, що підтримує європейський шлях розвитку України

Акціонер латвійського Norvik Banka, громадянин Росії та підданий Великої Британії Грігорій Гусєльніков не хоче мати у власності банк у РФ, тому обміняє російський «Вятка Банк» на українську дочку «Сбєрбанку Росії», передає  Громадське.  

«Буде обмін активами в цій угоді. Norvik буде міняти російський банк на український. На жаль, чи на щастя, ми не зможемо собі дозволити мати банк і там, і там. Та й відверто кажучи, росіян не ображаю, але відкрито говорю – в Росії не хочемо. Тому будемо обмінюватися і частково це буде угода-обмін», – сказав він.

«Так, ми виходимо, може бути, з більш «жирного» ринку на, може, бідніший ринок, але я вважаю, що це більш перспективний ринок. Можливість ведення підприємницької діяльності, вона можлива тільки в умовах вільної ринкової економіки, а коли право власності не зовсім право власності в країні – дуже складно там вести бізнес», – додав Гусєльніков.

«Будь-який підприємець робить щось для того, щоби заробити гроші. Я бачу в цьому активі можливість входження на український ринок. Вважаю, що це якісна платформа і доволі великі інвестиції вже зроблені у цей банк, тому купити його зараз – доволі велика вдача», – сказав він.

Він не озвучив суму угоди, але зазначив, що це «тризначне число мільйонів доларів».

За словами Гусєльнікова, він підтримує європейський шлях розвитку України: «Це ринок, в який ми віримо, тому що ми вітаємо європейський вибір України і ті, події, які сталися останнім часом. Ми вважаємо, що в країні є доволі великі перспективи для розвитку».

Також бізнесмен повідомив, що після завершення угоди українська «дочка» російського «Сбєрбанку» змінить назву. Імовірно, що фінустанова називатиметься Norvik.

Norvik Banka – один з найстаріших комерційних банків Латвії, восьмий найбільший банк Латвії. Norvik Banka є частиною Norvik Group, в яку входить також російський «Вятка Банк» і англійський Norvik Banka UK Limited.

Як відомо, «Сбєрбанк» 27 березня оголосив про продаж 100% акцій української «дочки» консорціуму інвесторів, куди увійдуть Norvik Banka (належить бізнесменові Грігорію Гусєльникову) і білоруська приватна компанія.

Раніше російське видання «Комерсант» повідомляло, що покупці заплатять за український «Сбєрбанк» приблизно 130 мільйонів доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ