Діна Пімахова написала заяву про звільнення за власним бажанням

Перший заступник голови Державної міграційної служби Діна Пімахова, яка наприкінці 2017 року опинилася в центрі скандалу, що виник внаслідок конфлікту між НАБУ та Генпрокуратурою і СБУ, які зірвали спецоперацію Бюро, написала заяву про звільнення за власним бажанням. Про це інформує Дзеркало тижня.

Кабінет міністрів України вже звільнив чиновницю.

«Пімахову звільнили за власним бажанням», – повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко після засідання уряду 21 березня.

Діну Пімахову Кабмін призначив першим заступником голови міграційної служби в січні 2017 року. Вона була призначена на посаду терміном на 5 років з випробувальним терміном у 6 місяців.

Нагадаємо, 29 листопада Державна міграційна служба повідомила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС. Тоді ж у конспіративних приміщеннях НАБУ пройшли обшуки.

30 листопада НАБУ заявило, що детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми, а СБУ завербувала Пімахову для тиску на Бюро.

Сама Пімахова виступила з викривальною заявою та запевнила, що сама звернулася до правоохоронців, бо не знала, що Сергій Титенков – агент НАБУ.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав методи НАБУ неприпустимими, детективів НАБУ обраними без конкурсу, а техніку, яку вони використовують, – незаконною.

Водночас у США жорстко розкриткували спроби відомства Луценка зірвати спецоперації НАБУ. Зокрема, держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що «для України немає сенсу боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу від корупції». На його думку антикорупційні інститути повинні підтримуватися, фінансуватися і захищатися.

Сама ж Діна Пімахова одразу після скандалу з хабарем пішла у відпустку.