Сенцоа Кольченко
Російських ГРУшників можуть обміняти на Сенцова і Кольченка

Затриманих в Україні бійців ГРУ Генштабу РФ можуть обміняти на українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Про це розповів адвокат одного із ГРУшників Алєксандра Алєксандрова Юрій Грабовський, пише Радіо Свобода.

За його словами, він мав відповідну розмову з перемовником від СБУ Володимиром Рубаном.

Сам Рубан теж підтвердив факт такої розмови і навіть сказав, що в Росії погодились на обмін Сенцова та Кольченка на Алєксандрова та Єрофеєва.

За його словами, у Мінську росіяни пропонували обміняти Сенцова на Єрофеєва, а Україна запропонувала обмін «два на два». Переговірники з боку Росії, начебто, погодилися на такий обмін.

«Схема нагального обміну не може бути застосована, поки не буде вироку Алєксандрову та Єрофеєву. Тоді це вже буде обмін за погодженням сторін – вони будуть відбувати покарання на своїй батьківщині», – пояснив Рубан.

Раніше адвокат Надії Савченко Марк Фейгін заявляв, що українську льотчицю можуть обміняти на двох затриманих російських ГРУшників.

1 жовтня у Міністерстві юстиції РФ заявили про можливість розгляду питання екстрадиції Савченко до України після винесення їй вироку. При цьому у російському відомстві заявили, що питання можливої видачі нашої співвітчизниці Україні після винесення неї вироку може обговорюватися за обов’язкової умови визнання Україною рішення російського суду, а також гарантій покарання засудженої на батьківщині.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Північно-Кавказький окружний військовий суд Російської Федерації оголосив вирок у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. Так, Сенцов отримав 20 років у колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років. Президент Порошенко вже заявив, що прийде час, коли організатори судилища над українським режисером опиняться на лаві підсудних. Нагадаємо, 24 листопада Верховний суд Росії залишив без зміни рішення суду першої інстанції щодо українських громадян – Сенцова та Кольченка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ