Ті громадяни Грузії, які ще не повернулися з країн ЄС, вже ідентифіковані

28 березня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Грузією та країнами Євросоюзу. З того часу ним скористалися 55 тисяч громадян, з яких в законні терміни додому не повернулися три тисячі осіб. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Грузії Шалва Хуцішвілі. повідомляє Apsny.ge.

Ті громадяни Грузії, які ще не повернулися з країн ЄС, вже ідентифіковані.

За словами Хуцішвілі, на даному етапі не можна прямо сказати, що ці три тисячі осіб порушили 90-денний безвізовий режим, тому що частина цих громадян могла відправитися в такі країни, з якими Грузія також має «безвіз».

«Можливо, хтось із них відправився в Україну, Білорусь або Туреччину. Однозначно не можна сказати, що вони порушили 90-денний безвізовий режим, але ми внесли цих людей до потенційної групи ризику і ведемо моніторинг, з яких регіонів вони поїхали, хто це, які у них зв’язки, що їх потенційно може цікавити тощо. В основному великих ризиків поки не було, тому що велика маса повертається назад. З тих країн, куди приїжджають громадяни Грузії, поки сигналів немає».

За словами заступника міністра, до цих даних не входять особи, які скористалися сухопутним кордоном.

«Наприклад, якщо хтось полетів до Білорусі, пробув там один тиждень, а потім відправився в Литву, то такі особи в цих даних не враховуються», – зазначив він.

«Найбільші показники візитерів (з Грузії, – ред.) зафіксовані в тих країнах, з якими є пряме авіасполучення, а також де є велика діаспора – Німеччина, Франція, Польща, Греція тощо. Якщо судити по цих трьох місяцях, то великих ризиків немає. Превентивна робота, інформаційні кампанії принесли свій результат», – заявив грузинський чиновник.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ