Контракт передбачає виготовлення 12- ракет-носіїв у рамках програм «Морський старт» і «Наземний старт» для досліджень космосу

Український «Південмаш» уклав контракт із компанією S7 Sea Launch Limited на виробництво і поставку ракет-носіїв серії «Зеніт». Про це повідомляє прес-служба заводу.

Контракт передбачає виготовлення 12-ти ракет-носіїв для використання в програмах «Морський старт» і «Наземний старт» для досліджень і використання космосу в мирних цілях в рамках міжнародних космічних проектів.

«Підписанням цього контракту зроблений великий крок у подоланні глибокої кризи, в якій перебував «Південмаш», починаючи з 2013 року, і яка стала наслідком обвального скорочення обсягів виробництва», – йдеться у повідомленні.

Зараз у виробництві перебувають дві ракети модифікацій «Зеніт-3SL» і «Зеніт-3SLБ».

Наразі портфель замовлень «Південмашу» на найближчі роки перевищує (в перерахунку) 350 мільйонів доларів. Серед основних замовників – компанії США, Італії, Індії, Кореї тощо.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року Верховна Рада в цілому ухвалила закон, яким списала заборгованість «Південмашу».

Довідка: Південний машинобудівний завод, Державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. Макарова» – провідне українське підприємство із виробництва ракетно-космічної техніки та технологій оборонного, наукового та народногосподарського призначення в місті Дніпрі. Виробляє найекологічніші ракети-носії у світі. Вони відправляють у космос комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ