Компанія «Nord Stream 2» вирішила перестрахуватися на випадок, якщо Данія блокуватме проект

Компанія «Nord Stream 2», яка управляє проектом «Північний потік – 2», знайшла спосіб обійти можливе блокування будівництва газопроводу Данією. Про це повідомив виконавчий член ради директорів австрійської нафтогазової компанії OMV Манфред Ляйтнер, повідомляє ТАСС.

За його словами, компанія розробила альтернативний маршрут, тому «Nord Stream – 2 AG» вже не потрібні додаткові дозволи.

«Загальна вартість проекту залишиться колишньою, як і говорилося під час запуску проекту, вона становить €9,5 млрд», – сказав Ляйтнер.

Як відомо, Данія – остання держава, яка повинна була надати дозвіл на прокладення другої гілки «Північного потоку». Такі дозволи вже видали Німеччина, Швеція та Фінляндія.

Раніше прем’єр Данії Ларс Расмуссен завив, що проект «Північний потік-2» має політичну складову. Він підтвердив, що Данія наполягатиме на ухваленні загальноєвропейського рішення щодо відповідності газопроводу вимогам законодавства ЄС.

Наприкінці липня компанія «Nord Stream 2» почала укладати перші труби в рамках спорудження газопроводу «Північний потік – 2», по якому блакитне паливо постачатиметься з Росії в Німеччину напряму.

Компанія «Nord Stream 2» має намір завершити будівництво «Північного потоку-2» до кінця 2019 року.

Противники проекту – Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від російського монополіста, який вже постачає близько третини об’ємів блакитного палива в Євросоюз.

5 квітня 2018 року український парламент прийняв постанову «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва газопроводу Nord Stream 2 і монополії Російської Федерації на газових ринках світу».