Експерт проаналізував план допомоги Україні від Канади

Економіст Юрій Буздуган у коментарі Слову і Ділу проаналізував заяву уряду Канади про підготовку масштабного плану допомоги для України в боротьбі проти російської агресії.

Фахівець зауважив, що між Канадою та Україною дійсно є особливі відносини. Зокрема, це перша країна, яка визнала незалежність України, позиція Канади завжди була проукраїнською.

«Одразу треба розуміти, що позиція Канади може відрізнятися від позиції США. В демократичному світі кожна суверенна країна має якісь союзницькі зобов’язання, але при цьому має і власний суверенітет, і може робити те, що вважає за потрібне. Тому, план допомоги Україні – це рішення канадців, а не американців. Те, що робить Канада, не означає, що їм це сказано зверху у Вашинґтоні», – підкреслив Буздуган.

За його словами, інше питання полягає в тому, що позиція США є досі не зовсім зрозумілою. Стратегічна позиція Сполучених Штатів і їхні тактичні дії можуть відрізнятися.

«Канада – дружня країна для нас і робить усе, щоби допомогти. Але основний ресурс Канади – це не матеріальний потенціал. Основне, що може зробити для нас Канада – не так дати літаки чи танки, як розвернути позицію міжнародних організацій, зокрема НАТО, чи вплинути на союзників – той же Вашингґтон, Лондон, Францію, Німеччину», – наголосив експерт.

Як він запевнив, основне, що може зробити Канада – це зовсім не надання грошей чи техніки, а вплив на інші країни.

«Свого часу Канада першою визнала незалежність України, але ж не було так однозначно, що й інші країни послідують цьому прикладу. Менше з тим, цей крок підштовхнув інших йти цим шляхом. Тому іноді допомога політична стає навіть важливішою за матеріальну», – підсумувала економіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ