«План Маршалла» має мотивувати нашу державу до реформ

У Кабміні погодили «план Маршалла для України». Він розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі передбачає отримання Україною по 5 мільярдів доларів на рік. Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку Степан Кубів, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми погодили пріоритети діяльності, які лягають у площину інфраструктурних проектів, енергоефективності, цифрової економіки через призму малого бізнесу», – сказав він після зустрічі з екс-прем’єром Литовської Республіки Андрюсом Кубілюсом, присвяченій питанням довгострокової фінансової підтримки реформ в Україні.

Кубілюс, який є співавтором «плану Маршалла» для України, зазначив, що за умови отримання Україною щорічних інвестицій в сумі 5 млрд доларів зростання її економіки становитиме 6-8% ВВП.

«На жаль, як ми знаємо, будучи членом Європейського Союзу, всю ситуацію в ЄС, який досі переживає деякі глибокі проблеми: Brexit, біженці тощо, поки що ми не бачимо, щоб Україні та іншим державам Східного партнерства найближчим часом запропонували перспективи членства в ЄС. Ми цю дійсність розуміємо. Ми боремося за те, щоб Україна та інші країни Східного партнерства якомога швидше отримали саме таку перспективу», – заявив Кубілюс.

За словами чиновника, за останні роки як з боку України, так і ЄС було зроблено багато. Зокрема, був отриманий безвізовий режим і почала працювати Угода про асоціацію.

«Питання постає: а що далі? Коли ми розуміємо, що пропозиція щодо членства в ЄС поки не з’явилася на робочому столі, ми тоді запропонували ось цей «план Маршалла» як проміжний інструмент для того, щоби це дійсно допомогло тримати мотивацію до реформ як у суспільства, так і політиків», – резюмував Кубілюс.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ