Вартість проїзду дорогою «Київ – Біла Церква» коливатиметься від 60 до 120 гривень

«Укравтодор» разом зі Світовим банком проаналізували десять доріг, які можна вдосконалити або перебудувати. З них виділили три напрямки, які можуть стати платними. Про це повідомила голова «Укрдорінвесту» Олена Криворучко, передає е повідомляє Сегодня.

Зокрема, платним може стати напрямок «Київ – Біла Церква». За словами Криворучко, щоби збудувати за цим маршрутом нову дорогу, потрібні 535 млн доларів і три роки. При цьому, ввівши плату за проїзд, інвестор зможе повертати трохи більше 5% (майже 27 млн доларів) на рік.

Другий варіант, за словами чиновниці, 60 км на ділянці «Львів – Краковець». На будівництво нової дороги тут знадобляться 290 млн доларів і два роки, а заробляти інвестори зможуть по 4 млн доларів на рік.

Третій напрямок – «Львів – Тернопіль» – можна розширити з двох смуг до чотирьох. На це знадобляться 293 млн доларів і три роки. Заробляти підрядники на цій дорозі зможуть по 35 млн доларів на рік.

Проте, за словами Криворучко, складнощі полягають не лише в тому, щоби знайти інвесторів для цих проектів, а й у тому, щоби подолати небажання простих українців користуватися платними дорогами. Крім того, при появі платних магістралей завжди мають бути безкоштовні альтернативи.

За словами транспортного експерта Олександра Кави, щоби привернути увагу автомобілістів, підрядники пропонуватимуть різні тарифні плани. На думку фахівця, проїзд дорогою «Київ – Біла Церква» може коштувати приблизно, як 2-3 літри бензину. Тобто проїзд по цій дорозі коливатиметься від 60 до 120 гривень.