Адміністративні будівлі в місті оточені озброєними людьми

Ватажок незаконного збройного формування «Луганська народна республіка» Ігор Плотніцкій, керівник його «адміністрації» Ірина Тейцман, глава телерадіокомпанії «ЛНР» Анастасія Шуркаєва залишили окупований Луганськ. Автомобільний кортеж з представниками сепаратистів виїхав за межі міста. Про це інформує російське видання Новая газета.

Адміністративні будівлі оточені озброєними людьми, серед яких, імовірно, є співробітники так званого «МВС ЛНР» і «міністерства держбезпеки ДНР».

Напередодні відсторонений від посади «міністр внутрішніх справ ЛНР» Ігор Корнет відмовився залишити свою посаду і опублікував відеозвернення, в якому заявив, що деякі високопоставлені діячі «ЛНР», включаючи Тейцман і Шуркаєву – це, мовляв, агентура українських спецслужб.

У Путіна поки офіційно не коментують те, що відбувається в Луганську. Хоча російське видання РБК, посилаючись на джерело в оточенні ідеолога створення проекту «Новоросія» Владіслава Суркова, писало, що в конфлікті між Плотніцкім і Корнетом Кремль вибрав сторону останнього.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в цілях безпеки обмежила патрулювання в Луганську 21-22 листопада, але фіксувала наявність збройних людей на вулицях окупованого міста. Про це йдеться в оперативному звіті місії від 23 листопада.

«У Луганську СММ зафіксувала присутність озброєних осіб 21 і 22 листопада, за спостереженнями місії, район у радіусі приблизно 600 метрів від будинку № 38 на вулиці Луначарського був огороджений», – йдеться в повідомленні.

Упродовж цих двох днів в огородженому районі спостерігачі бачили близько 100 невстановлених озброєних осіб, більшість з яких були в масках (або ховали обличчя) і з білими пов’язками на руках.

У цьому ж районі команда СММ бачила 4 бронетранспортери, які стояли в чотирьох різних місцях: на вулиці Котельникова, на вулиці Лермонтова, на вулиці Котельникова і на вулиці Польського.

Вранці 22 листопада за 20 метрів на південь від перехрестя вулиць Радянської та Лермонтова спостерігачі бачили щонайменше 4 вантажівки військового типу (без номерних знаків), 1 бронетранспортер і групу з 5 невстановлених озброєних осіб у формі військового типу з білими пов’язками на руках. Вони не дозволили патрулю місії проїхати в південному напрямку по вулиці Лермонтова.

СММ також зазначила, що з опівдня 21 і до вечора 22 листопада в готелях, де проживають спостерігачі, не працювало телебачення і радіо.