Антимонопольний комітет вирішив, що компанія ДТЕК не зловживає монопольним становищем на ринку генерації електроенергії

Антимонопольний комітет України 28 грудня закрив справу проти компанії «ДТЕК» олігарха Ріната Ахметова. Про це у Facebook повідомив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

«Негативного впливу компанії ДТЕК на конкуренцію не виявили, зловживання монопольним становищем не побачили. Авторитет, незалежність і принциповість антимонопольного регулятора проявляється у серйозних рішеннях, а не у штрафах Курченку через 4 роки після того, як той втік із України. Маємо те, що маємо. Все як і очікувалося, під ялинку, щоб ви менше про це знали. Нагадаю, весною 2015 року Президент Порошенко оголосив деолігархізацію та демонополізацію», – написав експерт.

Відомо, що за закриття справи проголосували такі члени Антимонопольного комітету: Терентьєв, Сидоренко, Полюхович, Артеменко, Ніжнік (четверо останніх призначені указом Президента), проти закриття справи – Панаіотіді.

Антимонопольний комітет прийняв рішення закрити провадження у справі ДТЕК.Голоси: 5 проти 1.«За» закриття справи…

Gepostet von Andriy Gerus am Freitag, 28. Dezember 2018

Згідно з рішенням Антимонопольного комітету, компанія Ахметова не може зловживати монопольним становищем, оскільки ринок електроенергії в Україні є регульованими.

«Відповідне рішення було прийнято на підставі дослідження ситуації на ринку протягом 2015-2017 років. За цей період компанія ДТЕК не могла зловживати монопольним становищем. Можливо, після введення ринку електроенергії дане рішення буде переглянуто», – повідомила представниця Антимонопольного комітету.

Водночас в Антимонопольному комітеті визнали, що компанія «ДТЕК», як і державний «Енергоатом», мають певну ринкову владу, однак ці компанії не мають впливу на вартість електроенергії, адже ринок є регульованим і тариф визначається Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг.