Циклон приніс снігопади, хуртовини, посилення вітру

Синоптики попередили про ускладнення погодних умов 18 січня. Активний циклон приніс в Україну рясні снігопади, хуротовини, сильний вітер. Про це повідомляє Український гідрометцентр.

На території Київської, Чернігівської, Сумської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської областей очікуються сильні, місцями дуже сильні снігопади, хуртовини, утворення снігового покриву висотою до 40 сантиметрів. У Києві може утворитися сніговий покрив у близько 20 сантиметрів.

Крім західних областей, в Україні має місце посилення вітру до 15-20 м/с, в Одеській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій областях місцями 25-28 м/с. На дорогах країни ожеледиця.

У горах Івано-Франківської та Закарпатської областей у четвер утримується значна сніголавинна небезпека (3 рівень) через снігопад і хуртовини

Рятувальники, у зв’язку з погіршенням погодних умов та запровадженням деяких обмежень на рух вантажівок, розгортають пункти обігріву, де водії зможуть зігрітися та перечекати негоду.

Сили Державної служби з надзвичайних ситуацій – а це близько семи тисяч особового складу та двох тисяч одиниць техніки – приведено в режим підвищеної готовності.

ДСНС закликає громадян не виїжджати за межі населених пунктів на період ускладнення погодних умов, щоб не опинитися в сніговому полоні на автошляхах.

Крім того, за даними ДСНС, з 17 на 18 січня внаслідок мокрого снігу й поривів вітру сталося знеструмлення 63 населених пунктів у п’яти областях.

Спрацювали системи захисту ліній електропередач. У Полтавській області без електрики лишилися 46 н.п., у Сумській – 7 н.п., у Кіровоградській – 5 н.п., у Черкаській – 4 н.п., у Дніпропетровській – 1 н.п.

До відновлення електропостачання населених пунктів залучено бригади обленерго.