Із магазина «Емпоріум» на вулиці Грушевського, 4, де знищили відомі патріотичні графіті, вивозять меблі

За фактом погрому магазину люкс-меблів «Емпоріум» на вулиці Грушевського у Києві Печерське управління поліції зареєструвало кримінальне провадження. Про це повідомила прес-секретар київської прокуратури Надія Максимець, пише Українська правда.

Провадження порушили у зв’язку зі зверненням представника магазину за ст 194 ч.1 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

Максимець додала, що стаття передбачає пошкодження майна у великих розмірах. Тому заявник повинен довести, що йому завдали саме такої шкоди.

Тим часом 4 вересня з приміщення магазину на Грушевського почали вивозити меблі. Про це у Facebook написав журналіст Андрій Сантарович.

Нагадаємо, 3 вересня громадські активісти розмалювали і побили вітрини магазину «Емпоріум», власник якого напередодні знищив «Ікони революції». Керівник магазину Ігор Доценко назвав ці графіті «типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби».

Водночас, за даними Інституту національної пам’яті, ці графіті віднесені до історичних пам’яток і є у фонді Музею Майдану, а їхнє знищення карається за законом.

Прокуратура Києва порушила кримінальне провадження  за фактом знищення графіті.

Автор «Ікон Революції» соціальний художник Sociopath висловився проти їхнього відновлення групою художників і хоче зробити це особисто.

Малюнки із зображеннями Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка були нанесені на стіни будівлі на вулиці Грушевського на початку силового протистояння в січні 2014 року, коли майданівці були змушені захищатися від силовиків «коктейлями Молотова», а співробітники міліції у відповідь застосовували проти маніфестантів зброю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ