Приміський залізничний парк перебуває на піку зношеності

В «Укрзалізниці» заявляють, що критична зношеність понад 90% приміських поїздів призводить до їхнього загоряння в дорозі. Для розв’язання проблеми потрібне фінансування у розмірі 7,1  мільярда гривень. Про це заявив директор із розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

«Наразі «Укрзалізниця» як ніколи потребує підтримки держави, адже зношеність приміських поїздів кричуща, їхнє обладнання загорається просто на ходу. Такі випадки на шляху прямування стають все частішими», – заявив Рязанцев.

Він розповів, що за отримані кошти компанія могла б придбати понад 15 нових 10-вагонних електричок.

«Джерелами фінансування, наприклад, частково можуть бути видатки з дорожнього фонду, оскільки частина його коштів цього року через пізній початок робіт та тендерних процедур не буде освоєна», – запропонував Рязанцев.

За словами Рязанцева, наразі приміський залізничний парк перебуває на піку зношеності: дизель-поїзди – на 97,2%, електропоїзди – на 87,5%. Найстаріший дизель-поїзд збудований у 1967 році, а електропоїзд – у 1960 року.

Рязанцев згадав два схожі випадки із загоранням (один пов’язаний із перегоранням високовольтних вставок, інший – із загорянням головки дизеля в одному з вагонів) у зв’язку з чим обидва рейси скасували.

«Укрзалізниця занепокоєна цією загрозливою для безпеки руху та для пасажирів ситуацією й наголошує на потребі для заміни критично застарілого парку фінансування з боку державного та місцевих бюджетів. Це передбачено діючим Законом України «Про залізничний транспорт» і не виконується вже 28 років», – наголошують в «УЗ».