Матеуш Моравецький процитував слова єврейського рабина

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі з жителями Холма процитував слова єврейського рабина, який поставив українського гетьмана Богдана Хмельницького в один ряд із Гітлером і Гіммлером як найбільших злочинців проти євреїв. Про це пишуть Українські Новини з посиланням на Leopolis News.

Головною темою виступу голови Ради міністрів Польщі була історія непростих взаємин польського і єврейського народів упродовж століть.

У цьому контексті Моравецький, розповідаючи про гоніння євреїв у середні століття, зазначив, що в єврейській історіографії повстання Богдана Хмельницького, мовляв, практично порівнюють із Голокостом.

Голова уряду в своєму виступі навів слова одного з рабинів, який нібито під час нещодавньої конференції в  м.Торуні поставив Хмельницького в один ряд із Гітлером і Гіммлером. Моравецький підкреслив, що на певні речі можна дивитися з різних точок зору.

«Для наших сусідів Хмельницький – національний герой, а для нас той, який виконав перший акорд загибелі Речі Посполитої», – зазначив глава польського уряду.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у ніч на 1 лютого Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам’яті Польщі.  Згідно із документом, за використання вислову «польські табори смерті» громадянам загрожуватиме штраф або позбавлення волі на три роки. Закон стосується злочинів нацизму і комунізму, поправки передбачають також кримінальну відповідальність за пропаганду так званої «бандерівської ідеології».

На переконання Єрусалиму, цей законопроект є поганим, оскільки забороняє критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни.

Варшава відкидає звинувачення, наполягаючи, що йдеться лише про захист доброго імені Польщі й поляків і відкидання безпідставних звинувачень про участь поляків у Голокості.