Співголова групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович

Співголова групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович вважає, що на міжнародній арені Україні не допоможе подання себе лише як жертви агресії з боку Росії. Щоби забезпечити собі сильну позицію в очах Заходу, країна має стати економічно успішною, розповів автор польського економічного дива в інтерв’ю Укрінформу.

На думку Бальцеровича, Кремль саме цього найбільше і боїться – щоб демократична Україна не стала країною успіху. Причина у тому, що успішність сусідньої країни буде «поганим» прикладом у Росії.

«Якщо Україна хоче мати більш сильну позицію на Заході, то вона повинна бути країною успіху. Подання себе лише з позиції жертви не допоможе – цього просто мало. Україна повинна показати себе як країну економічного та інституційного успіху», – переконаний польський реформатор.

Крім того, він заявив, що для цього українська влада повинна продемонструвати політичну стабільність, ефективну боротьбу з корупцією, реформаторську роботу владної коаліції.

Також, за його словами, важливими є економічні реформи, оскільки саме від них залежить безпека України (забезпечення армії).

«Потрібно переконувати: незважаючи на те, що ми жертви політики Путіна, ми реформуємося і досягаємо мети», – підкреслив Бальцерович.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ