pol-shha-abort
Раніше в Польщі відмовилися від ідеї повної заборони на переривання вагітності

У Польщі продовжують шукати шляхи для того, щоби змусити жінок відмовитися від абортів. Від партії влади «Право і справедливість» пролунала пропозиція виплачувати 4 тисячі злотих (приблизно 1 тис. євро) не тільки жінкам, які народять хвору дитину, але й тим, хто народить у результаті зґвалтування, передає газета Wyborcza.

Депутат Пьотр Ущинський висловив побажання, щоби відповідну поправку внесли до проекту.

Більшість депутатів не стали висловлюватися щодо цієї пропозиції. Лише депутат від опозиційної «Громадянської платформи» не змогла приховати обурення: «Пропозиція доповнити закон нормою про вагітність внаслідок зґвалтування вкрай непокоїть. Думаю, таким чином можна уявити сценарій, коли зґвалтована батьком дівчинка народить за 4 тисячі злотих. Це жахлива перспектива».

Нагадаємо, 3 жовтня тисячі людей вийшли на вулиці польських міст на знак протесту проти законопроекту про повну заборону абортів, який перебував на розгляді в парламенті країни.

Демонстрації змусили польську владу прислухатися до думки народу  та відмовитися від ідеї про повну заборону на переривання вагітності.

На даний час аборти дозволено в Польщі лише у виняткових випадках – в разі серйозних вад розвитку плода, наявності загрози життю матері або вагітності внаслідок зґвалтування.