У відносинах України і Польщі – чергова катастрофа

Дружня до українців Польща останнім часом демонструє поведінку щодо України, яка вирізняється надмірною агресивністю. Про це розповів політичний експерт Євген Магда у статті для ТСН.

За словами політолога, на таку поведінку може впливати стрімке зближення Вашингтону та Варшави.

Зокрема, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю виданню wPolitice заявив, що Польща заблокує вступ України до ЄС, якщо та не змінить свою історичну політику та не врегулює проблеми з польською національною меншиною. «Із Бандерою до Європи не увійдете», – заявив польський високопосадовець.

«Стрімке зближення Польщі та Сполучених Штатів, яке продемонстрував візит Дональда Трампа до Варшави та його заяви на польській землі, мав на меті створити для польських політиків умови для посилення власної значущості у Європейському Союзі», – підкреслив Магда.

Також він додав, що Україна та Польща потрібні одна одній, оскільки співпраця з Україною може посилити позиції Польщі в Європі.

«Про це переконливо свідчить потенціал нашої держави та зацікавленість польського бізнесу у розвитку співпраці. Тому можливості для реанімації двосторонніх відносин існують, – звісно, якщо офіційна Варшава все ж діятиме стратегічно, а не робитиме ставку лише на досягнення тактичних передвиборчих задач», – підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ