У Варшаві поки що не ухвалили остаточного рішення в зв’язку з отруєнням екс-шпигуна на території Британії

Офіційна Варшава розглядає можливість запровадження санкцій проти Росії у зв’язку зі справою екс-шпигуна Сєргєя Скрипаля, якого отруїли нервово-паралітичною речовиною російського виробництва на території Великої Британії. Про це пише польське видання Gazeta Prawna з посиланням на джерела в уряді.

Зокрема, Польща може вислати російських дипломатів з країни. Також Варшава розглядає і варіант запровадження інших санкцій, спрямованих проти російської економічної діяльності та оточення Владіміра Путіна.

Обговорення санкцій триває з минулого тижня, але рішення відкладали до отримання результатів виборів в РФ.

Напередодні польський прем’єр Матеуш Моравецький спілкувався на цю тему з британською прем’єркою Терезою Мей. Справа отруєння колишнього шпигуна буде також у центрі перемовин Моравецького та канцлерки Німеччини Анґели Меркель, яка 19 березня перебуває з візитом у Варшаві.

Рішення щодо санкцій залежатиме і від сьогоднішньої зустрічі міністрів закордонних справ в Брюсселі. З точки зору польського уряду, найкращим сценарієм є спільні дії проти РФ на рівні Євросоюзу. Втім, Польща готова відреагувати і самостійними санкціями проти Росії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей поклала відповідальність за отруєння екс-співробітника ГРУ Сєргєя Скрипаля на Росію. Звинувачення підтримали США, Франція та Німеччина.

Велика Британія висилає з країни 23 російських дипломатів та припиняє всі дипломатичні контакти з РФ на високому рівні через отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скрипаля та його дочки.

Речовина «Новічок», якою отруїли Скрипаля та його доньку, була розроблена та виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де розташована військова науково-дослідна установа РФ. За словами Генсека НАТО Єнса Столтенберґа, «Новічок» є однією з найбільш токсичних речовин у світі.

17 березня Росія оголосила про висилку 23 дипломатичних співробітників посольства Великої Британії в Москві, а також відкликала згоду на відкриття та функціонування генерального консульства Британії в Санкт-Петербурзі. Окрім того в МЗС РФ повідомили про закриття Британської Ради в Росії.