У Варшаві з’явились дві нові пам’ятні дошки, присвячені солдатам, які захищали польську громаду від українських націоналістів з ОУН та УПА

На могилі Невідомого солдата у Варшаві, що є місцем обов’язкового відвідування міжнародними делегаціями, встановлено дві нові пам’ятні дошки, присвячені захисникам польських поселень на Волині та в Малопольському. Вони вшановують пам’ять польських вояків, які загинули в боротьбі з УПА. Про це повідомив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на сторінці у Facebook.

«Серед загиблих на теренах Польщі в боротьбі з українськими повстанцями найбільше було саме представників комуністичної безпеки. Тож тепер в Польщі на державному рівні вшановуватимуться чекісти, зокрема ті, на руках яких кров польських патріотів», – зазначив він.

На могилі Невідомого вояка у Варшаві (місце обов'язкового відвідування міжнародними делегаціями) з'явилася таблиця із…

Gepostet von Volodymyr Viatrovych am Mittwoch, 8. November 2017

Як повідомив TVN Warszawa держсекретар Міністерства національної оборони Польщі Михайло Дворчик, таблички розміщено з ініціативи міністра національної оборони Антонія Мацєревича.

Зокрема, вони стосуються солдатів, які захищали місцеву польську громаду від українських націоналістів з ОУН та УПА.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Україна прикривається війною, щоби не розв’язувати проблем, які існують між Києвом та Варшавою. Передусім йдеться про освіту, а також повернення польській громаді в Україні церковного майна – костелів та парафіяльних будинків.

Ващиковський уточнив, що Польща тривалий час безумовно підтримувала Україну, що дуже важливо для безпеки Варшави, однак останнім часом Польща визнала, що Київ «використовує» її та розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.

Раніше Польща погрожувала накласти вето на потенційний вступ України до Європейського Cоюзу, якщо не буде вирішено історичні питання та проблему прав меншин.

Читайте: Уявна перемога над українцями у минулому стане серйозною поразкою для Польщі у майбутньому – Тягнибок