Упродовж року буде демонтовано 470 скульптурно-архітектурних об’єктів

Сейм Польщі ухвалив рішення про знесення пам’ятників радянської епохи. У цілому впродовж року буде демонтовано 470 скульптурно-архітектурних об’єктів. Більше половини з них присвячені Червоній Армії. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Не підлягають знесенню пам’ятники, розташовані на кладовищах або на територіях інших поховань, об’єкти, не виставлені на загальний огляд або ж ті, що демонструються в наукових цілях, в якості твору мистецтва, а також монументи, внесені до реєстру пам’яток архітектури.

За остаточну редакцію закону про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах будівель і об’єктів 22 червня проголосували 408 депутатів, проти були семеро, ще 15 утрималися. Поправки набудуть чинності за три місяці після оприлюднення закону.

У документі йдеться, що пам’ятники та інші подібні об’єкти «не можуть віддавати данину пам’яті особам, організаціям, подіям або датам, які символізують комунізм або інший тоталітарний лад».

У такий спосіб влада хоче дати громадськості сигнал, що держава дотримується конституційного принципу, що забороняє тоталітарний режим, і викриває просування тоталітарних поглядів.

Нагадаємо, що закон про декомунізацію у Польщі набув чинності торік. Він передбачає повну заборону всього, що нагадує про тоталітаризм або символізує комунізм.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ