Андрій Дещиця
Дещиця заявив, що в Польщі немає українських біженців

Посол України в Польщі Андрій Дещиця спростував заяву прем’єр-міністра країни Беати Шидло про мільйони українських біженців. За його словами, наші співвітчизники є не біженцями, а економічними мігрантами, пише Gazeta Wyborcza.

«Пані прем’єр говорила про біженців з України, але біженців з України в Польщі немає. Йдеться про людей, які приїжджають і мешкають в Польщі на законних підставах, працюють, навчаються, платять податки і певною мірою сприяють розвитку польської економіки», – сказав посол.

Він наголосив, що українці не мають статусу біженців та не отримують соціальну допомогу.

Дещиця додав, що минулого року польську візу дали півмільйону українських громадян, 65 тис. – мають право на перебування. За його підрахунками, у Польщі можуть перебувати до мільйона українців.

Нагадаємо, 19 січня, виступаючи у Європарламенті, прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що країна прийняла «близько мільйона мігрантів з України». Пізніше польські ЗМІ писали, що ця інформація відповідає дійсності, адже статус біженця у Польщі мають лише двоє громадян України.

До слова, Польща вже маніпулювала заявами про мігрантів з України. У зв’язку з міграційною кризою в ЄС країна відмовляється приймати десятки тисяч прибулих до Європи біженців, аргументуючи свою позицію тим, що країна нібито вже прийняла сотні тисяч українців і готується до прийому нових.

Втім, за даними німецької газети Süddeutsche Zeitung, ця аргументація кульгає. Польща взагалі офіційно не приймає біженців. З початку війни на Донбасі польська влада відхилила тисячі клопотань українців про надання притулку. Насправді статус біженця надають лише одиницям. Більшість українців, які перебувають у країні, – це студенти, українці з польським корінням і десятки тисяч ґастарбайтерів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ