Варшава виправдовується перед іншими країнами ЄС, щоби не приймати мігрантів з інших країн міграційного ризику

Заяви польських політиків про тисячі українських біженців є виправданням Варшави перед Євросоюзом через небажання дотримуватися міграційної політики. Про це заявила керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса, передає Укрінформ.

«Я думаю, що це внутрішня політика, це політика побоювання того, що мігранти з інших країн міграційного ризику не були тут прийняті. Українців в жодному разі не можна розцінювати як розмінну монету в цьому. Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Республіки Польща перед іншими країнами ЄС у тому, щоби не приймати мігрантів з інших країн міграційного ризику», – зазначила дипломат.

Вона спростувала слова прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького про десятки тисяч українських біженців у Польщі. Вона стверджує, що у порівнянні з попередніми роками, кількість українських біженців у Польщі або тих, хто бажає отримати міжнародний захист, зменшилася, а цифра, яку назвав польський прем’єр, не відповідає дійсності.

«Порівняно з попередніми роками, якщо ми візьмемо 2014 рік, то ця кількість зменшилася в 4 рази, а порівняно з 2016 роком – удвічі. Взагалі 21% громадян України попросив статусу біженця в 2017 році від загальної кількості іноземних громадян, які звертаються за міжнародним захистом».

Вона наголосила: українці переїжджають до Польщі та інших країн ЄС для працевлаштування, тому є трудовими мігрантами, а не біженцями.

«Наші громадяни, які прибувають до країн ЄС і, зокрема, на території Польщі, ми розцінюємо й інші країни також як трудових мігрантів. Це перш за все люди, які приїжджають з метою працевлаштування, навчання, тому сказати, що ці всі особи – біженці, немає жодного морального права».

Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, розповідаючи про пріоритети свого уряду на 2018 рік, заявив, що його країна приймає тисячі біженців з України і цим допомагає знизити напругу на сході Євросоюзу.