«Пам’ятник» профінансували з бюджету Інституту національної пам’яті Польщі

10 лютого в польському місті Щецин відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів 1939-1947 років». Його профінансували за кошти платників податків, серед яких є і українці. Про це у Facebook повідомив Голова ОУН Богдан Червак.

«У цьому антиукраїнському шабаші взяли участь високі державні чиновники, польське духовенство, муніципальна влада», – зауважив Червак.

За його словами, «пам’ятник» профінансували з бюджету Інституту національної пам’яті Польщі, отже за кошти польських платників податків, серед яких є чимало українців.

«Характерним став виступ директора польського Інституту національної пам’яті пана Шерека, який Волинь і Галичину назвав «Східними Землями Польщі», а УПА звинуватив у «геноциді» і «волинській різні». Кажуть, поляки на своїй землі мають право відкривати будь-які пам’ятники», – підкреслив лідер ОУН.

На його думку, цей «пам’ятник» унеможливлює українсько-польський діалог, а вина за фіаско політики українсько-польського примирення повністю лягає на Польщу: «Уже давно настав час на державному рівні в Україні увіковічнити пам’ять жертв польського концтабору «Береза Картузька» і операції «Вісла».

У польському місті Щецин сьогодні відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів 1939-1947рр».У цьому…

Gepostet von Богдан Червак am Sonntag, 10. Februar 2019

Читайте: Будівлю Інституту нацпам’яті Польщі обмалювали проукраїнськими ґрафіті (фото)