Російський політолог, публіцист Андрєй Піонтковскій

На День Росії, 12 червня, в РФ готуються масштабні акції протесту. Доля президентства Путіна вирішується саме в ці дні, тому в Росії можливі розгони місцевих «майданів». Чим може завершитися боротьба навколопутінських еліт для Росії та України, зокрема в найближчі дні, розповів російський політолог Андрєй Піонтковскій у статті Апострофу.

«У так званої еліти, всередині російської клептократії зріє дуже серйозне невдоволення Путіним через його зовнішньополітичні провали, які призвели до різкого ускладнення відносин із Заходом. А для російської «Дзюдохерії» робочі контакти із Заходом життєво необхідні. Уся ця політекономічна модель полягає в тому, що верхівка грабує в Росії, а зберігає свої награбовані скарби на Заході», – зазначив політолог.

Він додав, що нині виникла загроза найдорожчому для них – активам на Заході, та й всьому способу життя, оскільки справа не тільки і не стільки в активах, а у всьому їхньому життєвому укладі – освіта дітей, лікування, відпочинок, добробут дружин, наложниць і все, що завгодно.

«Усе поставлено під загрозу однією людиною, яка своїми авантюристичними зовнішньополітичними понтами зіпсувала відносини із Заходом. Найбільше бажання «еліти», що працює вахтовим методом – нормалізувати відносини із Заходом, залишити за згодою Заходу незайманою чинну систему неофеодальної економіки, але замінити персональний бренд», – підкреслив Піонтковскій.

«Є, звичайно, вузьке угрупування – «Бункер» – навколо Путіна, яке з цією заміною бренду втрачає все абсолютно. Вони будуть захищатися до останнього. Це близькі Путіну бізнесмени, його друзі дитинства, Дрездена, КДБ та його Національна гвардія. Чи вірні Путіну 400 тисяч бійців, зарахованих до Нацгвардії, це велике питання, на яке ми, можливо, і отримаємо відповідь у найближчі дні».

За його прогнозом, відбудуться якісь сутички, загинуть люди, демонстрантів та їх лідерів звинуватять у спробі путчу, майдану, помаранчевій революції, захопленні влади тощо. А 15 червня Путін з’явиться на цю пряму лінію, як вождь «русскава міра», що придушив змову зовнішніх і внутрішніх ворогів Росії.

«Ось такий, мені здається, план у путінського найближчого оточення. Плани ж більшості верхівки – інші. Зважаючи на це, 12-15 червня 2017 року – дуже серйозні дні в сучасній історії Росії», – висловив думку експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ