Путін хоче повернути Україні зруйнований Донбас?

Путін планує вручити Україні Донбас до початку наступного року. Такий прогноз зробив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк у коментарі 24.

«Для Путіна в ідеалі – віддати Україні розбитий, знищений і голодний Донбас, повернути «м’який» вплив на нашу державу, який був раніше, коли в нас було чимало проросійських партій і політиків. Та цього не відбудеться. Путін перестав відчувати Україну», – підкреслив політолог.

Він зауважив, що нині в Україні є два проросійських проекти – Надії Савченко та Вадима Рабіновича. Однак, переконаний експерт, це не допоможе Путіну, якому дуже потрібне успішне рішення.

«Питання Донбасу має стати причиною зняття хоча б частини антиросійських санкцій, особливо персональних, щоб Путін міг покращити свої електоральні відносини. І це буде одним з факторів динамічної виборчої кампанії».

Саме тому, запевнив він, сьогодні Путін використовує будь-які можливості, щоб вплинути на американського президента Трампа. При цьому президенту РФ фактично вдалося похитнути трансатлантичний союз між США і Європою, який, по суті, став тепер двовекторним. І саме до європейського вектору знаходиться в опозиції Путін.

«Із Трампом Путіну цікаво. Але він добився того, щоб навіть в ЄС відбулося певне розділення. Це певним чином його перемога. Але важливо, щоб, незважаючи на ці проблеми, не був легалізований Крим у статусі частини Росії, і ми не отримали федералізований Донбас».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ