Справа Насірова показала, що українське суспільство на межі обурення

Реакція громадськості на справу очільника ДФС Романа Насірова, як і на всі інші аналогічні справи щодо представників панівного класу, є яскравим підтвердженням того, що українське суспільство, обурене свавіллям високопосадовців, дедалі ближче підходить до межі. Про це пише у статті для Слова і Діла політичний експерт Валентих Гладких.

За словами фахівця, нині українці підходять до тієї межі, коли його єдиним щирим бажанням буде бажання помститися «пикатій шляхті» за роки упослідженості та приниження. Помститися за будь-яку ціну.

«Зрозуміло, що за таких обставин розраховувати на правосуддя чи законність буде не варто… Тож, нинішнім українським можновладцям час згадати діалог із культової кінокомедії «Кавказька полонянка», де месники прийшли судити товариша Саахова за викрадення головної героїні за законом гір, а не радянськими законами. І в реальності, а не в кіно, його просто зарізали б як барана…», – підкреслив Гладких.

«І не варто думати, що люди реагували б із меншим ентузіазмом, опинись на місці пана Насірова під картатою лікарняною ковдрою хтось інший, оскільки більшість українців будь-яку особу, наділену владою, схильні сприймати як апріорі винну – винну щойнайменше в їхніх злиднях і безправ’ї», – переконаний політолог.

На його думку, єдиний спосіб уникнути долі «баранів під ножем месників» – повернути довіру суспільства до правової системи: законів, правоохоронних органів, судів.

Щоправда, вважає експерт, навряд чи це можливо зробити, нехтуючи елементарними нормами Кримінального процесуального кодексу чи Конституцією. Навпаки.

«Отже, ті, хто сьогодні задля досягнення своїх короткотермінових цілей прагне сподобатися потенційним виборцям, далі руйнуючи довіру суспільства до правоохоронних органів і суду, риють яму, до якої неминуче рано чи пізно потраплять самі.», – підсумував автор.

Читайте: Нардеп розповів цікаві подробиці про те, як Насіров очолив ДФС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ