Директор служби «Український барометр» політолог Віктор Небоженко

Директор служби «Український барометр» політолог Віктор Небоженко у коментарі Слову і Ділу проаналізував можливий розкол «Опозиційного блоку» в зв’язку з різними позиціями груп впливу в партії – Фірташ-Льовочкін і Ахметов.

За словами фахівця, у ситуації, коли різне фінансування, має бути й різний прибуток. Крім того, у груп впливу різні погляди: Льовочкін зацікавлений, щоб усе вщухло, а від Партії регіонів не залишилося нічого. Ахметов, у свою чергу, прагне, щоб проблематика Донбасу була на порядку денному.

«Дійсно, всередині «Опоблоку» є протиріччя. По-перше, є момент різного фінансування – Льовочкін та Ахметов. Але річ не лише в цьому. В них різна аудиторія. Стоїть питання про те, щоб не просто поділити схід України. Тих, хто ближче до Донбасу, візьме на себе Ахметов, тих хто далі – Льовочкін», – стверджує Небоженок.

«Просто так зробити це не вийде. Тому, скоріш за все, Льовочкін і Манафорт створюватимуть лівоцентристську партію або принаймні використовуватимуть офіційно зареєстрований «Опоблок», але з більш з лівою риторикою: «миру мир, робочі місця». За фактом те, що непогано виходить у Рабіновича. Але в нього вже немає великих шансів, тому що прізвище у нього все-таки – «Рабінович», – підкреслив політолог.

Він спрогнозував, що в тому разі, якщо формально «Опоблок» не розділиться, то в будь-якому разі будуть дві виборчих кампанії. Ближче до зони АТО – зона відповідальності Ахметова, а великі міста-мільйонники спробує взяти Льовочкін із лівою партією.

«Або принаймні з тим самим «Опоблоком», але не схожим на той, що є в Одесі, Львові та Києві», – зауважив експерт.

У тому ж разі, якщо «Опоблок» не розділиться, то, на думку фахівця, пройде до Верховної Ради, але приблизно з тим самим результатом, що і зараз.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ