Василь Шкляр закликав “відрізати усю ту нечисть” на окупованих територіях

Український письменник Василь Шкляр, відомий своєю національно свідомою позицією, зробив резонансну заяву про Крим і Донбас, закликавши «відрізати усю ту територію, ту нечисть від нас». За його словами, Україні навіть не слід намагатися повернути ці землі. Про те, чи треба ці слова сприймати як чергову «зраду» – у коментарі виданню InfA розповів політолог Петро Олещук.

«Наскільки розумію, ця заява не сильно відрізняється від попередньої позиції Шкляра, оскільки він достатньо скептично ставився до перспектив українізації цих регіонів. У цілому я би не став переоцінювати значення цих слів, оскільки люди творчих професій іноді роблять такі от контроверсійні заяви», – прокоментував політолог.

На його переконання, у найближчому майбутньому Україна дійсно не зможе повернути свої території.

«Дійсно, поки не будемо сильною державою, розмови про повернення – це чиста абстракція. Питання полягає в тому, щоб Україна втримала ті території, які в неї є, перейшла від стагнації до розвитку. Ну а далі вже можна вести мову про повернення чи приєднання», – наголосив Олещук.

«Зрозуміло, що зараз ніхто ці території нам не поверне. Їх узагалі можна повернути лише в результаті бойових дій чи якогось збігу обставин», – резюмував політолог.

Зазначимо, 29 квітня в інтерв’ю письменник Василь Шкляр запропонував свій план щодо окупованих територій: «Відрізати всю ту нечисть. Збудувати свою сильну державу, а тоді вже приєднувати кого завгодно, але на своїх умовах».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ