Експерт підкреслив, що у путінському режимі громадська думка нічого не означає

Російський політичний експерт Дмітрій Орєшкін у коментарі ЕД розповів, чим для Кремля завершиться ухвалення закону, закон, що дозволяє бізнесменам, які потрапили під санкції, відмовитися від податкового резидентства Росії.

За словами фахівця, нині спостерігається повернення до радянської моделі, в якій влада РФ абсолютно відірвана від реальності і навіть не помічає, як смішно вона виглядає

«Влада звикла, що громадська думка не означає нічого. А в сучасній Росії вона дійсно не значить нічого, тому що результати виборів залежать не від громадської думки, а від думки і залежності регіональних еліт. І, як наслідок, ми спостерігаємо повернення до радянської моделі, в якій влада абсолютно відірвана від реальності і навіть не помічає, як вона смішно виглядає», – підкреслив Орєшкін.

У той же час, стверджує він, це рішення дуже важливе, оскільки у цьому випадку Держдума виступає як реальний орган представницької влади для людей, що володіють політичними ресурсами в даній системі.

«Народонаселення політичними ресурсами не володіє, і йому можна про все говорити, що це «божа роса». А ось інтереси людей з політичними ресурсами, тобто наближених до вертикалі влади і персонально до Путіна, мають велике значення. І їм –  як істинним патріотам Батьківщини – дозволено не платити податок за те, що вони постраждали від світового імперіалізму, і покласти ці тяготи на тих, кого раніше називали «чорний народ» або «орні мужики», а зараз –  «платники податків», – зауважив політолог.

Він переконаний, що народ і це також проковтне, але не забуде.

«А для влади таке відчуття «втрати даху», відчуття, що Бог схоплений за бороду і з цією країною та її населенням можна робити все, що завгодно, – глибоко помилкове і надзвичайно небезпечне. Воно свідчить про втрату інстинкту самозбереження. І це знак не обов’язково близької, але соціальної катастрофи, яка стрімко наближається. Скільки ще потрібно часу –  бозна, але такі речі не забуваються», – підсумував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ